Пам’ять не повинна помирати, вона повинна жити!

Працівники ДП НВО «Павлоградський  хімічний завод» разом з КП «Затишне місто», педагогічним колективом ЗОШ № 11, небайдужими жителями мкр. ім. 18 Вересня, депутатами районної ради, за ініціативою депутатів Дніпропетровської обласної ради Тетяни Холоденко і Олексія Борисенко долучилося до марафону «Толока Пам’яті 1941-1945», який розпочався у містах і селах Дніпропетровської області. Однією дружною командою всі разом упорядковують територію Меморіалу Братська могила, де поховані 145 радянських воїнів-визволителів Павлограда. Також на цьому кладовищі по вул. Боженка поховані загиблі під час виробничих аварій хімзаводівці.

Спочатку 13 квітня під час робочої зустрічі разом з директором КП «Затишне місто» Василем Коріневським та начальником дільниці благоустрою Ольгою Пасюгіною пройшло обговорення об’ємів та видів необхідних для виконання робіт. У результаті, міське комунальне підприємство надало таку допомогу: було проведене грейдування вулиці Боженко, виконані  омолоджуюча обрізка дерев та  підготовчі роботи перед побілкою огорожі, видалена поросль на території меморіалу і прилеглій території, вивезене сміття.

15 і 16 квітня озеленювачі Хімзаводу зробили  обрізку старих берез і хвойних дерев, а потім посадили туї, козацький ялівець, молоді берізки.

17 квітня попрацювати на території меморіалу прийшло 45 чоловік: разом білили, наводили  порядок на головній алеї, мили пам’ятники, збирали та виносили торішнє листя біля могил. Біля однієї з них схилилися ветеран праці військового підприємства Віра Краснова з сином Максимом. Там похований її перший чоловік В’ячеслав Матвійович Краснов, який загинув у 1971 році під час масової аварії. Йому було лише 26 років…

У цей квітневий день до справи долучилися педагоги ЗОШ № 11, які прийшли з директором Олександром Осипчуком. Для заводчан та вчителів співробітники «Затишного міста» підготували все необхідне для побілки, збору сміття. Наступним етапом робіт на території Меморіалу Братська могила буде ремонт стели. Його повністю бере на себе колектив Хімзаводу. Планується зробити демонтаж старого покриття, відновити цегляну кладку, нанести свіже лакофарбове покриття на елемент стели – дзвін. Орієнтовно планується завершити ці ремонтні роботи до 5 травня.

Велика подяка всім, хто  бере участь у збереженні пам’яті про наших дідів і прадідів. Пам’ять не повинна помирати, вона повинна жити!

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.