Виловлені безпритульні собаки тепер живуть у притулку для тварин

 

 

Спійманих четверолапих вже  оглянув лікар ветеринарної медицини

На сьогоднішній день по вулицях Павлограда бігає близько 4 тисяч безпритульних собак. Щорічно в цілодобовий травмпункт звертається більше сотні людей, яких вони покусали. На «гарячу лінію» виконкому щодня надходить по 10-12 дзвінків зі скаргами на бродячих собак. Від них немає порятунку ні в центрі міста, ні в кожному віддаленому приватному секторі.

З настанням холодів безпритульні собаки почали збиватися в зграї і стали набагато агресивнішими. Це відчули на собі жителі багатьох мікрорайонів міста. Засоби масової інформації опублікували нові випадки нападу собак на жінку на вулиці Озерній та на двох школярів ЗОСШ № 1. Атаковані собаками учні 9-го та 8-го класів були покусані  за ноги. Батькам довелося відвезти своїх потерпілих дітей в ЦМЛ № 4, де їм зробили щеплення.

22 листопада в КП «Затишне місто» надійшла скарга від адміністрації цієї школи з проханням прискорити розгляд питання про введення в дію притулку для тварин.

По-людськи шкода жінку та постраждалих підлітків, які перенесли фізичний біль і сильний емоційний стрес. Зі співчуттям ставимося і до батьків, яких торкнулася ця біда щодо їхніх дітей.

У такі хвилини погляди очевидців, які стали свідками цих надзвичайних подій, різко змінюються. Навіть ті люди, які завжди з жалістю ставилися до бездомних тварин, починають розуміти, що таким відношенням та постійним підгодовуванням вуличних собак вони тільки погіршують становище.

Зазвичай мешканці рідко згадують про те, що у нас жоден рік не проходить без повідомлень про агресивні напади четверолапих. Зазвичай, коли народ бачить бригаду ловців, то відразу ж починає пред’являти претензії на відсутність у працівників КП гуманності. Ось таке виходило замкнуте коло.

Тільки з приходом на посаду міського голови Павлограда Анатолія Вершини проблема з безпритульними тваринами почала вирішуватися на більш якісному рівні. Анатолій Олексійович став першим з мерів, який ініціював до неї комплексний підхід, в рамках міжнародного гуманного права у ставленні до братів наших менших.

З ініціативи А.А. Вершини депутати Павлоградської міськради вперше затвердили міську «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами».

Для цього було вивчено досвід інших міст України та розпочато будівництво притулку для тварин по вулиці Харківська, 8-А. Про готовність об’єкта до експлуатації 14 листопада, під час спільного засідання депутатських комісій, повідомив начальник міського Управління комунального господарства та будівництва Андрій Завгородній.

Андрій Юрійович зазначив, що стосовно вже збудованого притулку очолюване ним управління, яке є замовником робіт, зараз проводить процедуру передачі об’єкта на баланс КП «Затишне місто». І тільки після цього притулок зможе офіційно розпочати свою життєдіяльність. Для того, щоб у ньому була можливість найбільш повного забезпечення тварин кормами, ліками та всім необхідним, мер озвучив інформацію про те, що раціональніше всього цю передачу слід провести з 1 січня. Тобто після того, як стартує новий бюджетний рік.

Однак, реально оцінюючи загрозу для жителів від зростаючої навали бездомних собак, міська влада закликала працівників «Затишного міста», яке очолює директор Василь Коріневсьий, постійно проводити вилов найагресивніших тварин.

Оперативно реагуючи на найостанніші вищевказані випадки нападу на людей, ловці КП по гарячих слідах провели новий рейд у центрі міста.

Як розповів майстер комунального підприємства Юрій Гусак, 24 листопада було виловлено кілька собак. Спочатку бригада працювала на території Дитячого парку, потім виїхала до будівлі ЗОСШ № 1 та на міськвітку, де провела роботу за допомогою спеціальних пристосувань. Відловлені тварини були поміщені в клітку і перевезені на територію притулку. За собаками у вольєрах тепер доглядають працівники притулку Сергій Твердохліб і Сергій Шаповалов. Поспішаємо запевнити жителів міста, що ніхто не збирається утилізувати цих тварин. Навпаки, собаки нагодовані, їх огляне ветлікар. Згодом вони будуть стерилізовані, а потім розподілені по інших вольєрах, в залежності від стану здоров’я. Згодом тварини будуть прилаштовуватися в добрі руки, або підуть служити охоронцями на підприємства. Цих  тварин можна бачити на фотографіях.Як видно, вони добре перенесли дію снодійного препарату, за допомогою якого були знерухомлені під час відлову.

І хоча від декількох очевидців знову прозвучали обурливі слова з приводу негуманності, більшість павлоградців все ж реально оцінює ситуацію. Так, співробітники КП «Затишне місто» отримали подяку від працівників магазину «Пінфок», які висловилися, що неодноразово чули скарги своїх покупців на агресивність бездомних собак.

Продавець Віталій Куликов підкреслив, що недавно на Центральному ринку допомагав піднятися старенькій бабусі, що впала, але в цей час його почали раптово рвати собаки. Його підтримав колега Віталій Просверяков, підтвердивши, що також був свідком нападів агресивних собак на людей. Це свідчить про те, що ситуація повинна і буде змінюватися, але тільки найгуманнішими методами по відношенню до братів наших менших.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.